KOLLAR / COX / RAINERI

David Kollar (SK) / Rick Cox (USA) / Paolo Raineri (IT)

Unikátní session tří světových hudebníků v jediné fúzi = Unio Mystica

Hlavní událostí festivalu Space X 2022 bude vystoupení slovenského, ve světě etablovaného kytaristy a hudebního skladatele Davida Kollara s italským trumpetistou Paolem Rainerim. Duo doplní americký hudebník Rick Cox, známý ze spolupráce s legendárním americkým umělcem a trumpetistou Jonem Hassellem. V této mezinárodní sestavě představí společně mystickou a jedinečnou fúzi komponované a improvizované, klasické a digitální, východní a západní hudby.

David Kollar je respektovaný zejména díky bravurní hře na kytaru, díky níž spolupracoval s hudebníky, jako jsou Arve Henriksen, Fennesz, Erik Truffaz, Steven Wilson, Tim Bowness, Trey Gunn či například Pat Mastelotto. Za pozornost stojí jeho filmové soundtracky i sólové nahrávky. Vydal více než 20 alb. Jeho kompozice jsou originálními hudebními kolážemi založenými na citlivém využívání intersonických vztahů, širokých škálách zvukového koloritu a vrstvení hudebních ploch. Je laureátem národní ceny Slunce v síti za filmovou hudbu, ceny za přínos do slovenské hudby a několik z jeho projektů získalo ocenění album roku.

Amerického kytaristu Ricka Coxe tvorba slovenského mladého hudebníka oslovila natolik, že ho pozval k sobě do Los Angeles. V rámci tohoto setkání nahrávali i se světoznámým skladatelem filmové hudby Thomasem Newmanem, s nímž Rick Cox spolupracoval na hudbě k filmům Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míleHledá se NemoSkyfallSpectre1917 či Americká krása.

Paolo Raineri zpracovává signál své trubky v reálném čase a přispívá k tvorbě éterických zvuků z jiného světa. S Davidem Kollarem spolupracuje již od roku 2015 a setkali se například v projektu KoMaRa s americkým bubeníkem Patem Mastelottem z kapely King Crimson.

Kollar Bandcamp